15-letni bramkarz - wychowanek Escola Varsovia powołany do kadry Słowenii!


15-letni bramkarz - wychowanek Escola Varsovia powołany do kadry Słowenii!
2017-12-20
Żan Luk Leban, młody bramkarz z warszawskiej Escoli od poniedziałku przebywa na zgrupowaniu kadry, gdzie Słowenia u16 rozegra dwumecz z kadrą u16 Chorwacji.

15-letni zawodnik wzbudził również zainteresowanie samej FC Barcelony, otrzymując zaproszenie do ich centrum treningowego, gdzie gościł w dniach 11-15 grudnia.

Młody zawodnik  powołanie do kadry Słowenii traktuje jako miłe wyróżnienie i nagrodę za jego ciężką pracę, ale liczy na to, że jego tacie uda się złożyć dokumenty wnioskujące o obywatelstwo Polskie, ponieważ to właśnie z naszym krajem wiążę się jego całe życie (mieszka w Polsce od 5 roku życia).

Podczas swego pobytu w Barcelonie, Żan Luk trenował kolejno z rocznikami 2000 i 2001, Bramkarzem Barcelony B - Jokinem Ezkietą i pierwszym bramkarzem występującym w Youth Champions League Barcelony u19 Lazarem Careviciem z Czarnogóry. 

Ponadto w ramach prezentu na 15 urodziny, które Żan-Luk obchodził w zeszły piątek, FC Barcelona przygotowała mu niespodziankę - młody brakarz mógł obserwować Messiego, Ter Stegena i resztę gwiazd FCB podczas zamkniętego treningu.  

FC Barcelona potwierdziła zainteresowanie zawodnikiem Escoli -  byli bardzo zadowoleni z decyzji o jego zaproszeniu, w styczniu Żan-Luk poleci tam po raz  kolejny - tym razem na okres prawie miesiąca.

Witold Miller, Prezes Escola Varsovia mówi: Jesteśmy dumni, ponieważ kolejny raz wielki europejski klub potwierdza klasę naszego wychowanka. Głosy płynące po tygodniu obecności Żan-Luka w FC Barcelonie dowodzą, iż poziom nauczania naszych zawodników dorównuje standardom najlepszych klubów świata. Żan-Luk trenuje z nami niemalże od pierwszego kontaktu z piłką, tym bardziej, że w jego pierwszym klubie szkolił go ten sam trener - Bartłomiej Kaptur.

Sukcesy dotychczasowych wychowanków Escola Varsovia:

Escola Varsovia trenuje młodych piłkarzy od 2012 roku - od tego czasu udało nam się wykształcić zawodników, których poziom umiejętności odpowiada klubom takim jak Chelsea Londyn, OGC Nice i Barcelona. Escola Varsovia z dużym optymizmem wypatruje debiutów swoich 18-19 letnich zawodników grających na europejskim poziomie.  Marcin Bułka (rocznik 1999) regularnie trenuje z pierwszą drużyną Chelsea, występuje w u23 i u19 oraz Youth Champions League. Balthazar Pierret (rocznik 2000) aklimatyzuje się ekspresowo w Nicei i już ma za sobą treningi w drugiej drużynie. Nie mniejszy potencjał ma Żan-Luk Leban, o którego obecnie zabiega słynna FC Barcelona.

O Klubie piłkarskim Escola Varsovia:

Escola Varsovia jest polskim klubem sportowym i naturalną kontynuacją dla najzdolniejszych wychowanków FC Barcelona Escola Varsovia, szkoląc chłopców i dziewczynki w wieku 3-12 lat. Akademia ma za zadanie kształcić i promować zawodników na najwyższy światowy poziom. Od zeszłego roku Escola Varsovia posiada swoją drużynę seniorską, która zaawansowała z Klasy A do Ligi Okręgowej, a w tym roku rywalizuje o awans do IV ligi.

Nadesłał:

Grzes33

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl