Rekordowe 2 miliony wypożyczeń rowerów miejskich Wavelo


Rekordowe 2 miliony wypożyczeń rowerów miejskich Wavelo
2019-06-17
W pierwszej połowie czerwca padł kolejny rekord dotyczący rowerów miejskich Wavelo – zanotowana została okrągła liczba 2 milionów wypożyczeń. Wavelowicze przejechali do tej pory ponad 7,5 miliona kilometrów. To oznacza, że mogliby okrążyć Planty ponad 1,8 miliona razy.

System Wavelo funkcjonuje w Krakowie od 2016 roku. Przez ten czas rowery miejskie na stałe wpisały się w krajobraz miasta, zyskując przy tym sympatię i oddanie mieszkańców. Przeciętny użytkownik spędza na rowerze Wavelo 37 minut i przejeżdża 3,6 km. Do dyspozycji Krakowian i turystów jest 1500 rowerów przy aż 169 stacjach dostępnych w całym mieście. Dwa miliony wypożyczeń rowerów Wavelo to dla nas powód do dumy i radości. To także znak, że rowery miejskie na dobre zadomowiły się w świadomości Krakowian, którzy coraz częściej decydują się zamienić samochód na jednoślad – mówi Albert Wójtowicz, Dyrektor Operacyjny Projektu „Wavelo”. Jak podają statystyki operatora, ponad 2 miliony wypożyczeń Wavelo pozwoliły zaoszczędzić niemal 2 tony dwutlenku węgla. Ma to niebagatelne znaczenie w obecnych czasach, w których musimy zmagać się z kryzysem klimatycznym.

Wavelo nagradza abonamentami

Z okazji przekroczenia 2 milionów wypożyczeń firma BikeU postanowiła nagrodzić wybranych użytkowników. Miesięczne abonamenty 90-minutowe trafiły do osoby, która odbyła podróż numer 2 miliony, do użytkownika, który wypożyczył Wavelo najwięcej razy oraz do tego, który pokonał najdłuższy dystans jednośladem Wavelo. Cieszymy się, że możemy obdarować Wavelowiczów abonamentami i przyczynić się tym samym do promocji zdrowego stylu życia wśród Krakowian – dodaje Albert Wójtowicz.


Wavelo to najnowocześniejszy system rowerów miejskich w Europie. Jednoślady posiadają innowacyjne rozwiązania, takie jak wał Kardana, lokalizowanie GPS, panel solarny i dynamo zasilające komputer umieszczony na bagażniku. Krakowskie rowery miejskie utrzymywane są w ruchu przez BikeU, operatora innych innowacyjnych bezobsługowych wypożyczalni miejskich w Polsce. BikeU to druga co do wielkości prowadzonych projektów spółka na polskim rynku, będąca dostawcą i operatorem rowerów publicznych. Jej dorobek to duże projekty w pięciu polskich miastach (Szczecin, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, a teraz Kraków i Jastrzębie-Zdrój).

Od dwóch lat polski operator jest częścią francuskiej Grupy Egis, która jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Diana Borowiecka

tel. 509 850 677
e-mail:
diana.borowiecka@bikeu.pl

 

Nadesłał:

PRinspiration

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl