Koszalinianie odkrywają regionalne trasy rowerowe. Trwają bezpłatne wycieczki z przewodnikiem


Koszalinianie odkrywają regionalne trasy rowerowe. Trwają bezpłatne wycieczki z przewodnikiem
2021-08-12
Wycieczki rowerowe to jedna z form spędzania wolnego czasu i korzystania z wakacyjnej pogody.

Wspólne odkrywanie regionalnych tras to pomysł, z którego chętnie korzystają koszalinianie. Cykl bezpłatnych wycieczek z przewodnikiem w ramach kampanii #RoweryNaForum jest na półmetku, a chętnych wciąż przybywa. Kampania odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Koszalina – Piotra Jedlińskiego.

Zarówno mieszkańcy Koszalina oraz okolic, jak i turyści chętnie korzystają z infrastruktury rowerowej miasta. Nic dziwnego, bo jest ona jedną z najlepiej rozwiniętych w Polsce. Sposób na spędzanie wakacyjnych sobót, jakim jest udział w bezpłatnych wycieczkach rowerowych z przewodnikiem, został bardzo pozytywnie przyjęty – nie brakuje chętnych na eksplorowanie regionu na dwóch kółkach. Wycieczkom przewodniczy Paweł Pytaszyński – rowerzysta, prowadzący bloga pedałuję.pl.

Jesteśmy na półmetku naszych wycieczek i bardzo się cieszymy, że zaproponowana przez nas forma aktywnego spędzania czasu spotkała się z takim zainteresowaniem. Do tej pory uczestnicy zwiedzili trzy trasy z aplikacji mobilnej „Rowery na Forum”: przejechali „brzegiem jeziora Jamno”, mieli okazję „zakochać się w Jamnie” oraz poznać trasę „dla fanów przyrody”. A przed nami kolejne wycieczki – aż do końca września – mówi Urszula Lipińska, Dyrektor Forum Koszalin.

Cykliczne wycieczki organizowane są co dwa tygodnie. Kolejna odbędzie się 21 sierpnia i poprowadzi trasą nr 2 – „Poznaj Parnowo”. Zapisy trwają na stronie https://wycieczkiroweroweforum.pl/. Należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona.

Aplikacja mobilna

W ramach kampanii #RoweryNaForum Forum Koszalin opracowało innowacyjną aplikację mobilną o tej samej nazwie. Użytkownicy mogą wpisać dystans z punktu A do punktu B, a aplikacja wyznaczy im najlepszą trasę z uwzględnieniem różnych rodzajów szlaków i typów rowerów. W zależności od tego, czy wybrany zostanie rower turystyczny, miejski czy terenowy, użytkownik zobaczy odpowiednią trasę rowerową wraz z opcją nawigowania. Następnie może ją zapisać, by w każdej chwili móc do niej wrócić. Rowerzyści w aplikacji znajdą także 10 tras, opracowanych we współpracy z koszalińskim rowerzystą Piotrem Saweczką, z różnym dystansem i czasem do pokonania oraz zaznaczonymi miejscami wartymi odwiedzenia.

Pomysłodawcą i organizatorem kampanii #RoweryNaForum jest Forum Koszalin. Kampania została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Koszalina.

Aplikację „Rowery na Forum” można pobrać:

- z Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.forumKoszalin

- z AppStore: https://apps.apple.com/us/app/rowery-na-forum/id1572459983

Nadesłał:

PRinspiration

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl