Ruszyła kampania #RoweryNaForum


Ruszyła kampania #RoweryNaForum
2021-06-24
W tym sezonie na rowerzystów z Koszalina i okolic czeka mnóstwo atrakcji.

Aplikacja mobilna, akcja charytatywna, wycieczki z przewodnikiem czy serwis rowerowy to tylko część z nich. To wszystko w ramach rozpoczętej kampanii #RoweryNaForum, mającej na celu promocję zdrowego trybu życia wśród lokalnej społeczności całego regionu. Organizatorem i pomysłodawcą kampanii jest Forum Koszalin. Odbywa się ona pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Koszalina – Piotra Jedlińskiego.

Pasjonatów jazdy na dwóch kółkach w Koszalinie i okolicach nie brakuje. Dostępność ścieżek rowerowych oraz pięknych okoliczności przyrody sprawiają, że rowerzystów przybywa. Coraz więcej naszych klientów wybiera rower jako alternatywny sposób dotarcia do Forum. Jako Centrum społecznie odpowiedzialne wychodzimy im naprzeciw i dołączamy do propagowania zdrowego stylu życia. W ramach kampanii #RoweryNaForum opracowaliśmy aplikację mobilną o tej samej nazwie. Rowerowa aplikacja mobilna jest nowatorskim pomysłem, z którego korzysta wiele dużych miast na całym świecie. Tym bardziej cieszy nas fakt, że nasz projekt został objęty patronatem honorowym Pana Prezydenta. Użytkownicy znajdą w niej propozycje specjalnie przygotowanych tras rowerowych w naszym regionie, a także poznają miejsca warte odwiedzenia podczas ich pokonywania. Dodatkowo przeprowadzimy akcję charytatywną dla Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego, w którą zaangażujemy mieszkańców Koszalina. Za przejechanie danego dystansu, przekażemy odpowiednią kwotę na rzecz podopiecznych – mówi Urszula Lipińska, Dyrektor Forum Koszalin.

Aplikacja mobilna #RoweryNaForum to innowacyjny sposób podejścia do turystyki miejskiej. Użytkownicy mogą wpisać dystans z punktu A do punktu B, a aplikacja wyznacza najlepszą trasę z uwzględnieniem różnych rodzajów szlaków i typów rowerów. W zależności od tego, czy wybrany zostanie rower turystyczny, miejski czy terenowy, użytkownik zobaczy odpowiednią trasę rowerową wraz z opcją nawigowania. Następnie może ją zapisać, by w każdej chwili móc do niej wrócić. Rowerzyści w aplikacji znajdą także 10 tras, opracowanych we współpracy z koszalińskim rowerzystą Piotrem Saweczką, z różnym dystansem i czasem do pokonania oraz zaznaczonymi miejscami wartymi odwiedzenia. Za ich przebycie mogą odbierać atrakcyjne upominki od partnerów. W okresie wakacyjnym (lipiec-wrzesień) zaplanowano cykl wycieczek rowerowych z przewodnikiem, aby wspólnie eksplorować trasy wskazane w aplikacji. To pierwszy taki projekt, zorganizowany przez centrum handlowe pod patronatem Prezydenta Miasta.

Miasto Koszalin z roku na rok staje się coraz bardziej przyjazne rowerzystom. Liczne inwestycje w infrastrukturę rowerową tj.: kolejne ścieżki/trasy rowerowe czy Koszaliński Rower Miejski są świadectwem, że wspólnie z koszalinianami zmieniamy podejście do roweru jako codziennego środka transportu. Inicjatywa #RoweryNaForum wpisuje się w naszą politykę i w dobry sposób propaguje jazdę rowerem. Jestem przekonany, że akcja ta odbije się szerokim echem wśród mieszkańców Koszalina tym bardziej, że będziemy mogli pomóc podopiecznym Koszalińskiego Hospicjum – mówi Prezydent m. Koszalina p. Piotr Jedliński.

W ramach kampanii #RoweryNaForum wystartowała akcja charytatywna #KręćDlaHospicjum. Wszyscy uczestnicy, którzy chcą przyczynić się do pomocy podopiecznym Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie, mogą wypełnić formularz (przez odnośnik z aplikacji #RoweryNaForum lub www.krecdlahospicjum.pl), wybrać długość trasy do pokonania i pobrać numer startowy, a następnie wgrać na platformę zrzut ekranu, potwierdzający przebyty na rowerze dystans. Za przejechane kilometry zgodnie z regulaminem i w wyznaczonym terminie (23-30 czerwca) Forum Koszalin przekaże określoną kwotę: 3 km – 1 zł, 10 km – 10 zł, 50 km – 50 zł.

Bardzo się cieszę, że wspólnymi siłami zachęcimy mieszkańców Koszalina oraz turystów do niesienia pomocy w mieście przyjaznym rowerzystom. To nie pierwszy raz, kiedy dzięki inicjatywie Forum Koszalin zbieramy fundusze na rzecz naszych podopiecznych w kreatywny i angażujący sposób. Dzięki takim akcjom osoby przebywające w Hospicjum czują wsparcie, wiedzą, że są ludzie, dla których są ważni – podkreśla Grażyna Zięba, Dyrektor Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie.

W ramach akcji #RoweryNaForum wprowadzono również szereg udogodnień w Forum Koszalin: klienci mogą pozostawiać swoje jednoślady na nowoczesnym parkingu rowerowym tuż przy wejściu głównym, a także skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego.

Pomysłodawcą i organizatorem kampanii #RoweryNaForum jest Forum Koszalin. Kampania została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Koszalina.

Nadesłał:

PRinspiration

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl