PREZES IRSIE DR KAZIMIERZ WALUCH W JURY RANKINGU 50 NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH LUDZI W POLSKIM SPORCIE
W sportowym duchu oczekujemy na kolejną edycję Rankingu 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie według „Forbesa” i Pentagon Research. Wyboru corocznie dokonują branżowi eksperci, wiele wybitnych autorytetów ze świata sportu i biznesu, a wśród nich prezes IRSIE dr Kazimierz Waluch.
Sportowiec z 25 letnią karierą w judo, doktor nauk politycznych, międzynarodowy wykładowca, autor książek i publikacji, ekspert rynku europejskiego. Brał udział w realizacji blisko 100 projektów, w roli koordynatora, wykonawcy i partnera. Realizował indywidualne projekty ze źródeł krajowych państw członkowskich (fundusze Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Francuskiej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Włoskiej oraz MSZ RP), a także Unii Europejskiej (np. Tempus, Phare). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Komunikacji Republiki Francuskiej, rządu włoskiego i programu TEMPUS. Redaktor naukowy publikacji i serii wydawniczych. Adiunkt na Wydziale Zarządzania w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku (SWPW). Dyrektor Instytutu Turystyki w Warszawie i członek Towarzystwa Naukowego Płockiego. Uczestnik licznych konferencji krajowych i międzynarodowych, prowadził wykłady w polskich i zagranicznych uniwersytetach i szkołach wyższych.
Dr Kazimierz Waluch od wielu lat z sukcesami zaangażowany jest w sprawy europejskie m.in. jako:
Członek Editorial Board pisma „Journal of Tourism Futures" wydawanego przez The European Tourism Futures Institute (ETFI) z Holandii, pisma "Journal of Travel, Tourism and Recreation", a także Journal of Public Administration, Management and Economic Development (IJPA MED), którego wydawcą jest Academy of Management and Economics, Zlín, Czech Republic.
Przedstawiciel Fundacji Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji w międzynarodowej organizacji International Sport and Culture Association (ISCA)
Przedstawiciel Fundacji Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji w międzynarodowej organizacji European Traditional Sports and Games Association (ETSGA)
Przedstawiciel Fundacji Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji w międzynarodowej organizacji World Ethnosport Confederation (WEC)
Przedstawiciel Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w sieci ECTN - European Cultural Tourism Network
Przedstawiciel Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w sieci ATLAS - Association For Tourism and Leisure Education and Research
Jako prezes Instytutu Rozwoju Sportu i Edukacji, poprzez inicjację działań dąży do podniesienia wiedzy i umiejętności społeczeństwa w zakresie kultury fizycznej i edukacji sportowej. Proponuje nowatorskie rozwiązania w różnych dziedzinach życia społecznego i wykorzystania nowoczesnych metod i form kształcenia kadr sportowych. Inspiruje, motywuje i zaraża miłością do sportu. Promotor wartościowych idei traktujący sport i kulturę jako filozofię życia, która łączy sprawność ciała z potencjałem umysłu.
Twórca nowatorskiego projektu TRADITIONAL SPORT promującego piękno i historię unikalnych sportów tradycyjnych. Idee tą szerzy na całym świecie, m.in. podczas wykładów na zagranicznych uczelniach.
Jako prelegent wydarzenia World Ethno Port Confederation (WEC) uczestniczył wraz z członkami Komisji do spraw Sportów i Gier Tradycyjnych UNESCO w 2 International Ethnoport Forum "Reviving Traditional Sports" w Almaty, Kazachstan opowiadając o wartościach sportów i gier tradycyjnych, które stają się istotnym elementem współczesnej kultury.
Na zaproszenie Uniwersytetu w Tabriz (Iran) w lipcu 2019 r. prowadził międzynarodowe wykłady w ramach International Summer School promując sporty tradycyjne jako wielowiekowy dobytek każdego kraju wyrażający bogate dziedzictwo kulturowe świata.
Podczas 8th International Turkish Folks Traditional Sport Games Symposium odbywającym się w październiku 2019 r. w Turcji, reprezentował projekt www.traditionalsports.org opowiadając o znaczenie tego niematerialnego dziedzictwa kulturowego polegającego w szczególności na dialogach międzypokoleniowych i międzykulturowych, które utrzymują ludowe praktyki żyjące w społecznościach.
Więcej o projekcie na stronie www.traditionalsports.org i www.sportinstytut.pl