Maciej Michalski w Komitecie Krajowym Olimpiad Specjalnych Polska


2016-06-22
Maciej Michalski, Wiceprezes MM Prime TFI S.A., został wybrany na członka Komitetu Krajowego Olimpiad Specjalnych Polska.

„Bardzo się cieszę, że dołączam do znakomitej organizacji sportowej, której idee są mi bardzo bliskie. Olimpiady Specjalne działając na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną pokazują, jak wiele można zrobić dla innych i jak skutecznie walczyć ze stereotypami. Jestem też sportowcem i wiem, jak wiele wysiłku i motywacji wymagają cykliczne treningi. Chciałbym, aby moje zaangażowanie, doradztwo biznesowe i finansowe jeszcze bardziej wzmocniło tę organizację, która daje siłę do życia tak wielu wspaniałym zawodnikom. Jestem przekonany, że dodatkowe wsparcie Olimpiad przyczyni się do ugruntowanie ich pozycji jako dobrze zarządzanego i atrakcyjnego partnera dla polskich firm i instytucji" - podkreśla Maciej Michalski.

Nowym Prezesem Komitetu Krajowego Olimpiad Specjalnych Polska została Anna Lewandowska - Mistrzyni Świata, Europy i Polski w karate tradycyjnym. Propaguje zdrowy stylu życia, jest twórczynią Healthy Teamu, który skupia wykwalifikowanych trenów personalnych, instruktorów oraz pasjonatów zdrowego stylu życia z Polski i zagranicy. Anna Lewandowska, wspólnie z mężem -Robertem Lewandowskim, wspiera wiele inicjatyw prospołecznych i charytatywnych. 

„Maciej Michalski jest znakomitym finansistą i doskonale wesprze naszą działalność. Ponadto, ma ogromne serce, co gwarantuje Jego zaangażowanie w prace Olimpiad. Cieszę się, że będziemy mogli korzystać z Jego doświadczenia zdobytego w biznesie, a zwłaszcza w zarządzaniu finansami. Nasze hasło Grajmy razem nabiera teraz nowego znaczenia" - nie kryje zadowolenia Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

 

Olimpiady Specjalne są światowym ruchem sportowym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zrzeszają blisko 5 milionów sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 170 krajów. Olimpiady Specjalne są oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Polska była pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, w którym ruch Olimpiad Specjalnych rozpoczął działalność, na początku lat osiemdziesiątych. W naszym kraju Olimpiady Specjalne to ponad 17 tysięcy zawodników, 1,5 tysiąca trenerów i 4 tysiące www.mmprimetfi.pl

Nadesłał:

Agpress

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl