Mateusz Gradecki po kwalifikacjach do The Open wraca do golfowego cyklu Challenge Tour


Mateusz Gradecki po kwalifikacjach do The Open wraca do golfowego cyklu Challenge Tour
2019-07-05
Mateusz Gradecki ma za sobą bardzo intensywny tydzień

Jeden z najlepszych polskich zawodowych golfistów zaledwie w niedzielę (30 czerwca) zajął najlepsze w swojej karierze miejsce w turnieju Challenge Tour we Włoszech, wtorek zakończył na bardzo dobrym 18 miejscu w kwalifikacjach do The Open - jednego z najbardziej prestiżowych turniejów golfowych na świecie, czwartek natomiast rozpoczyna zmagania w turnieju Challenge Tour na Słowacji.

„To dla mnie bardzo aktywny moment sezonu, ale jestem dobrze przygotowany zarówno na wysiłek związany z samą rywalizacją sportową, jak i na konieczność częstego podróżowania i szybkiej aklimatyzacji. Środa była dla mnie dniem przeznaczonym na przelot z Anglii i zapoznanie się z warunkami na polu Penati Golf Resort w słowackiej Senicy, na którym w czwartek rozpoczynam grę" powiedział Mateusz Gradecki.

Gradecki wraca do cyklu Challenge Tour po krótkiej przerwie na udział w kwalifikacjach do turnieju The Open, najstarszego z czterech najważniejszych męskich turniejów golfowych na świecie, a także jedynego z wielkiej czwórki turniejów, rozgrywanego poza Stanami Zjednoczonymi. W kwalifikacjach rozgrywanych na polu Prince's w hrabstwie Kent, jednym z najlepszych i najbardziej prestiżowych pól golfowych na świecie, Mateusz Gradecki zajął bardzo dobre 18 miejsce z wynikiem 143 uderzeń. Do czołowej trójki, która uzyskała kwalifikację do głównego turnieju The Open, Gradeckiemu zabrakło zaledwie siedmiu uderzeń.

„Kwalifikacje oceniam bardzo pozytywnie. Po pierwszych 9 dołkach prowadziłem w tabeli z wynikiem -5. Kontynuowałem dobrą grę lecz w drugiej części kwalifikacji zabrakło mi nieco szczęścia i kilku uderzeń do miejsca w czołowej trójce. Moim celem w kwalifikacjach było dostać się do The Open, ale też grać solidny golf. To drugie mogę na pewno zaliczyć jako spełnione. Kwalifikacje były bardzo wymagające - rozgrywaliśmy dwie rundy jednego dnia, co oznaczało dla mnie ponad 9 godzin spędzonych na aktywnej grze na polu" dodał Mateusz Gradecki. 

Teraz przed polskim zawodnikiem kolejny start w profesjonalnym cyklu Challenge Tour. Gradecki na pewno rozbudził apetyty swoich kibiców dobrą postawą w zakończonym w niedzielę turnieju Challenge Tour we Włoszech. W tych jak do tej pory najlepiej punktowanych zawodach tegorocznego cyklu, Mateusz zajął trzynaste miejsce- najwyższe w historii swoich występów w Challenge Tour. Warto podkreślić, że dla Gradeckiego jest to debiutancki sezon w Challenge Tour - zawodach wyższego poziomu europejskiego golfa, w porównaniu do Pro Golf Tour, w którym Gradecki rywalizował w ubiegłym roku.

„Zawodnicy, grający regularnie w Challenge Tour są wysokiej klasy profesjonalistami. Gra w Pro Golf Tour w moim pierwszym zawodowym sezonie, była świetną szkołą stabilizowania formy i osiągania dobrej powtarzalności uderzeń. Teraz w Challenge Tour rozwijam się na wyższym poziomie i nie zapominam o moim długofalowym celu, jakim jest uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej do Tokio 2020" dodał Mateusz Gradecki.  

***

Pochodzący z Obornik Śląskich Mateusz Gradecki to czołowy zawodowy golfista w Polsce. Pierwszy Polak, który zwyciężył w zawodowym zagranicznym turnieju, liczącym się do rankingu światowego. Obecnie jest zawodnikiem Challenge Tour, do którego awansował już w pierwszym sezonie zawodowej kariery, zdobywając w sezonie 2018 czołowe miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Pro Golf Tour. W swoim pierwszym zawodowym sezonie Gradecki trzykrotnie zajmował miejsce na podium a sześciokrotnie w top 10 Pro Golf Tour. W golfie zawodowym startuje z licencją PGA Polska

Mateusz Gradecki ma za sobą znakomitą karierę w golfie amatorskim. Jest pięciokrotnym Mistrzem Polski, a także Międzynarodowym Mistrzem Turcji w golfie. Łącznie zwyciężył 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. Trzykrotny mistrz konferencji południowej amerykańskiej ligi akademickiej NCAA z drużyną East Tennesee State University.  W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, Meksyku, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.

Rodzimym klubem Mateusza jest Gradi Golf Club w Brzeźnie (powiat Trzebnica).

Mateusz jest też jednym z pierwszych w Polsce zawodników, dla których golf to już rodzinna tradycja. Miłość do tego sportu zaszczepili w nim rodzice, którzy od wielu lat z sukcesami realizują się sportowo na poziomie amatorskim.  Sukcesy w kobiecej reprezentacji Polski  odnosi natomiast siostra Mateusza, Dominika, która obecnie studiuje w USA.

Nadesłał:

Agpress

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl