Jakie korzyści przynosi aktywny tryb życia


Jakie korzyści przynosi aktywny tryb życia
2016-03-22
Aktywny tryb życia (nawet ten najmniejszy) to kopalnia korzyści dla naszego organizmu. Polepsza stan naszego zdrowia, pozytywnie wpływa na jakość życia oraz stanowi prawdziwe remedium na niebezpieczne choroby.

Siedzący tryb prowadzi za to do znacznego osłabienia naszego ciała i umysłu. Nie wykonując żadnej aktywności wymagającej ruchu, częściej czujemy się ospali, a zwykłe codzienne czynności wywołują zadyszkę. To również prosta droga do przybrania na wadze, a nawet otyłości. Dodatkową zmorą osób niećwiczących jest podatność na wszelakie choroby, takie jak cukrzyca czy choroby serca. Nigdy nie jest jednak za późno na zmianę i porzucenie złych nawyków.

Przeczytaj również:

Aktywny tryb (taki, w którym ćwiczenia są naszym codziennym towarzyszem) gwarantuje nam znaczne polepszenie jakości życia, w tym poprawę samopoczucia i zwiększoną pewność siebie. Dodatkowo taki tryb chroni przed przewlekłymi chorobami, a nawet niektórymi nowotworami. To nie koniec długiej listy pozytywów związanych z aktywnym trybem życia.

Ćwicząc czujemy się lepiej. Wszystko przez endorfiny (hormony szczęścia), które wydzielają się w naszym mózgu podczas ćwiczeń. To one sprawiają, że czujemy się lepiej, a ponadto obniżają ryzyko depresji czy innych stanów wynikających ze złej kondycji psychicznej.

Sportowy tryb życia ma również pozytywny wpływ na naszą sylwetkę oraz inne cechy fizyczne. To z kolei prowadzi do większej pewności siebie. Widząc realną zmianę w naszym ciele, stajemy się bardziej atrakcyjni dla otoczenia, a tym samym wzrasta nasza samoocena.

To jednak nic w porównaniu z tym, jak ćwiczenia zbawiennie wpływają na pozornie nieodczuwalne dla nas sfery. Dzięki aktywności fizycznej zwiększa się produkcja nowych neuronów. Tym samym ograniczamy ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera czy Parkinsona.

Ćwicząc, wyzbywamy się nagromadzonego stresu i uspokajamy. Fizyczny trening zapobiega otyłości i pomaga w walce z nią, a więc chroni także przed cukrzycą. Dodatkowo wspiera w walce z nadciśnieniem, powodującym wiele chorób serca, udar mózgu etc.

Trening może też nam zaszkodzić, w ekstremalnych przypadkach nawet na całe życie. Uchroni nas przed tym osobisty trener Osobisty plan treningowy, czyli trening personalny to dokładnie rozpisany zestaw ćwiczeń oraz czas, w ciągu którego powinny zostać wykonane. Nieraz taki plan zawiera też zalecenia dotyczące żywienia. Taki osobisty trenermoże być sporym wydatkiem, ale doznanie kontuzji z pewnością może nas kosztować znacznie, znacznie więcej. 

Zapoznać się można z przykładowym planem treningowym oraz cennikiem na stronie internetowej:http://ibtrenerpersonalny.pl/trenuj-teraz

Nadesłał:

Instruktor personalny Igor Bilinskyi
http://ibtrenerpersonalny.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl