Avalon EXTREME Sitwake Challenge – triumf Igora Sikorskiego i Marcina Matysiaka


2019-07-23
W sobotę, 20 lipca, odbyła się czwarta edycja Avalon EXTREME Sitwake Challenge – wyjątkowych zawodów integrujących sportowców z niepełnosprawnościami oraz tych pełnosprawnych.

Pogoda dopisała, więc do podwarszawskiego parku wodnego Wawa Wake zjechali zarówno kibice wake’a, jak i miłośnicy aktywnego wypoczynku nad wodą.

Avalon EXTREME Sitwake Challenge 2019 rozpoczęło się otwartymi treningami dla zawodników. W samo południe natomiast ruszyły eliminacje w dwóch grupach: osób sprawnych i z niepełnosprawnościami. Zawodnicy z najlepszymi wynikami z dwóch grup zostali połączeni w pary i ponownie wystartowali. Wszystkie punkty, zarówno te z eliminacji, jak i z rywalizacji w duetach, wliczone zostały do klasyfikacji indywidualnej.

- Przy organizacji Avalon EXTREME Sitwake Challenge zależy nam przede wszystkim na tym, aby pokazać, że sport łączy ludzi, dlatego nasze imprezy mają charakter integracyjny. Oprócz rywalizacji i walki o punkty, na naszych wydarzeniach najważniejsze jest pokazanie wszystkim kibicom i uczestnikom, jak ciekawym i atrakcyjnym sportem jest sitwake i myślę, że po raz kolejny nam się to udało osiągnąć – podkreśla Tomasz Biduś, specjalista ds. rozwoju projektu Avalon EXTREME.

W zawodach wzięli w nim udział wysokiej klasy wakeboardziści i wakeboardzistki, a także najbardziej utytułowani sportowcy uprawiający sitwake’a, m.in. ambasadorzy Avalon Extreme, Igor Sikorski i Szymon Klimza oraz Jérôme Elbrycht, obecny wicemistrz świata
i mistrz Francji.

Zawody były niezwykle widowiskowe, gdyż za wszystkie ewolucje na wodzie zawodnicy otrzymywali punkty. Ich ocena zależała od liczby wykonanych trików i stopnia ich skomplikowania. Jedynym warunkiem przyznania punktów było ustanie akrobacji.

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Grupa OzN: Igor Sikorski – I miejsce, Jérôme Elbrycht – II miejsce, Szymon Klimza – III miesce.

Grupa Sprawni: Marcin Matysiak – I miejsce, Andrzej Jękot- II miejsce, Maciej Misiołek – III miejsce.

Pary: Igor Sikorski i Marcin Matysiak – I miejsce, Jerome Elbrycht i Maciej Misiołek- II miejsce, Krzysztof Stern i Andrzej Jękot – III miejsce.

Jestem dumny z pierwszego miejsca w zawodach, bo rywalizacja była całkiem zacięta, ale dla nas, zawodników, ważny jest również fakt, że panowała wyjątkowa atmosfera
i wszyscy się świetnie bawiliśmy. Avalon EXTREME po raz kolejny udowadnia, że sport jest jeden. Z roku na rok impreza cieszy się rosnącą popularnością i coraz więcej osób poznaje ten sport i przyjeżdża, aby nas gorąco dopingować
– powiedział Igor Sikorski, ambasador Avalon EXTREME i zwycięzca zawodów w kategorii siedzącej.

***

Projekt Avalon EXTREME realizowany jest przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Jego ambasadorzy, Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski, regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Avalon EXTREME to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon EXTREME przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

Nadesłał:

Public Dialog

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl