Soudal partnerem pierwszych mistrzostw kolarskich branży budowlanej


Soudal partnerem pierwszych mistrzostw kolarskich branży budowlanej
2024-05-07
Już 18 maja 2024 roku w Podłężu o godz. 10.10 wystartują pierwsze Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w kolarstwie szosowym. W wyścigu można wziąć udział indywidualnie, ale organizatorzy zachęcają do startu także drużyny firmowe.

Jedynym warunkiem, który musi spełnić uczestnik, jest powiązanie zawodowe z branżą budowlaną. Partnerem wydarzenia jest firma Soudal, która od lat aktywnie promuje i wspiera rozwój kolarstwa w Polsce.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla uczestników program obfitujący w wyzwania i atrakcje. Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w kolarstwie szosowym wystartują już 18 maja o godzinie 10.10 w Podłężu spod siedziby firmy Smay. Kolarze pojadą szlakami malowniczej Puszczy Niepołomickiej trasą liczącą 50 km dla kobiet i o długości 84,5 km dla mężczyzn. Będzie to pierwsze w Polsce wydarzenie sportowe dla osób związanych z branżą budowlaną, które ma na celu promocję kolarstwa, integrację środowiska, a także… wsparcie dla potrzebujących. Hasło przewodnie imprezy to - „Pomaganie buduje. A kto się zna lepiej na budowaniu niż Ty?”, a dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc dla podopiecznych Fundacji Rodziny Maj im. Piotra Maja.

Ambasadorami wydarzenia zostały znane postacie ze świata sportu, m.in. Czesław Lang - polski kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata, działacz sportowy oraz organizator Tour de Pologne UCI World Tour, Tomasz Marczyński -  czterokrotny Mistrz Polski w kolarstwie szosowym, zwycięzca dwóch etapów Vuelty, przez wiele lat związany z zespołem kolarskim Lotto Soudal, Rafał Sonik - przedsiębiorca, kierowca w rajdach terenowych w kategorii quadów, zwycięzca rajdu Dakar, dziewięciokrotny zdobywca Pucharu Świata FIM, pięciokrotny mistrz Polski w rajdach enduro, Jakub Colin Brzeziński - rajdowy Mistrz Polski 2019 i 2021, rajdowy v-ce Mistrz Polski 2016-2023 i Bartłomiej Ostałowski - kierowca rajdowy, rekordzista Guinessa w dryfcie. Poza wyzwaniami sportowymi uczestnicy mogą wziąć udział w spotkaniach networkingowych branży budowlanej, wysłuchać powerspech Rafała Sonika oraz uczestniczyć w kolacji charytatywnej z występami artystycznymi i pokazem akrobatycznym podczas której odbędzie się licytacja charytatywna z unikalnymi fantami.

Partnerem pierwszych Mistrzostw Polski Branży Budowlanej w kolarstwie szosowym jest firma Soudal, która od lat aktywnie promuje kolarstwo – zarówno zawodowe, jak i amatorskie. To także sponsor tytularny drużyny kolarskiej Soudal Quick-Step i od lat oficjalny partner najpopularniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce - Tour de Pologne. To obok Vuelta a España, Giro Italia i Tour de France jedno z największych wydarzeń sportowych w klasie UCI World Tour na świecie, które promuje Polskę na arenie międzynarodowej. Co ważne - Soudal wspiera nie tylko zawodowych sportowców, promuje także zdrowy tryb życia wśród amatorów. Od siedmiu lat firma jest głównym sponsorem Wyścigu by Tomasz Marczyński, w którym kolarze amatorzy mają możliwość spróbować swych sił i zmierzyć się z zawodowym kolarzem. W ubiegłym roku Soudal był jednym z głównych organizatorów Rajdu Gorących Serc - inicjatywy powstałej z myślą o usuwaniu barier, z jakimi borykają się miłośnicy sportu z niepełnosprawnościami, która ze względu na unikalną formułę i duże zainteresowanie będzie kontynuowana we wrześniu tego roku. Firma wspiera także wspólne treningi amatorów i profesjonalistów, które organizowane są okazjonalnie w siedzibie firmy w Cząstkowie Mazowieckim.

 

Więcej informacji na temat Pierwszych Mistrzostw Polski Branży Budowlanej w Kolarstwie Szosowym oraz warunków uczestnictwa można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia - https://www.smay.pl/mistrzostwa-polski-branzy-budowlanej-w-kolarstwie-szosowym-2024/

Nadesłał:

BestBrands

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl