Sezon rowerowy: czas start!


Sezon rowerowy: czas start!
2020-05-14
Wszyscy wyczekujący sezonu rowerowego mogą już wybrać się na przejażdżkę, a być może są też tacy, którzy dopiero przymierzają się do rozpoczęcia rowerowej przygody? Bez względu na stopień zaawansowania, w GO Sport każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sprzęt!

Rowery bardziej doceniane

Prawie dwumiesięczna kwarantanna i brak możliwości korzystania z rozkwitającej za oknami wiosny, mogły sprawić, że pragnienia wielu osób uległy przewartościowaniu, a proste czynności, jak jazda na rowerze, stały się tymi najbardziej pożądanymi. Zamknięcie siłowni i odwołanie wydarzeń sportowych, nie oznaczało pozostawienia miłośników kolarstwa bez niczego – mogli oni realizować swoje plany i pasje za pośrednictwem sprzętu stacjonarnego oraz organizowanych wyścigów online. Jednak wszyscy Ci, którzy doceniają jazdę na rowerze za możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu i odczuciu wiatru we włosach, dopiero teraz mogą z pełną satysfakcją wybrać się na przejażdżkę. 

Jaki rower wybrać?

Wszyscy Ci, którzy rozważają zakup roweru, by dojeżdżać nim do pracy czy sklepu lub zamierzają wykorzystywać go do krótkich wycieczek po mieście, powinni w pierwszej kolejności zapoznać się z ofertą rowerów miejskich. Eleganckie, utrzymane w stylu vitange, z zamontowanym z przodu koszyczkiem i wygodnym siodełkiem – takie są „holendry” znajdujące się w asortymencie marki GO Sport. Rowery te idealnie sprawdzą się dla osób traktujących jazdę na rowerze jako formę rekreacji. Są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie mają dużego doświadczenia z kolarstwem, a chcieliby w bardziej ekologiczny i zrównoważony sposób podchodzić do codziennych czynności i w okresie wiosenno-letnim właśnie rowerem zastąpić wszelkie inne środki transportu. Konstrukcja tzw. „damek” zapewnia pełen komfort i nie wymaga specjalnego dostosowania ubrania do przejażdżki, a wąskie opony umożliwiają dynamiczną jazdę. 

Asortyment marki GO Sport uwzględnia ponadto rowery górskie, które oprócz zastosowania do jazdy na wyżynnym terenie, sprawdzą się również w przypadku pokonywania innych, mniej wymagających tras. Ten typ rowerów, zwany również MTB czy „góralem” to opcja dla wszystkich, którzy zamierzają wyjechać poza miejską drogę asfaltową i wkroczyć na dwóch kółkach w tereny bardziej piaszczyste, błotniste lub pokryte kamieniami. Rower górski będzie więc odpowiedni dla zwolenników leśnych przejażdżek, które możliwe są także w dużych miastach. Szersze i mniejsze opony, prosta kierownica oraz brak wszelkiego rodzaju dodatków, takich jak bagażnik czy błotnik, sprawiają, że ten typ roweru zapewnia komfort i amortyzację, a jazda na bezdrożach czy nierównych powierzchniach, nie sprawia problemu.

Hybrydą roweru miejskiego i górskiego jest trekkingowy dwukołowiec. Ten rodzaj nada się na dłuższą wyprawę, podczas której pokonywane będą zarówno asfaltowe, jak i leśne trasy. Rowery te wyposażone są w bagażniki i błotniki, a przybierana na nich pozycja jest podobna do tej, obieranej podczas użytkowania rowerów miejskich. Z górskimi dwukołowcami łączy je wyposażenie w dosyć szerokie koła oraz podobnie masywna konstrukcja. Lżejszą wersją rowerów trekkingowych są ich crossowe odpowiedniki, które pozbawione dodatkowych elementów, takich jak błotnik, bagażnik czy oświetlenie, są świetną opcją na letnie przejażdżki po ulicy, parku czy innej, ubitej powierzchni.

Ostatnio dodane artykuły:

Huawei Share dostępne na starszych laptopach marki, dzięki naklejce z NFC
Od dziś salony serwisowe Huawei oferują darmowy montaż naklejki z NFC na starszych laptopach marki, co zapewni im możliwość obsługi Huawei Share. Z oferty można również skorzystać w przypadku nowych modeli laptopów Huawei, gdy naklejka z NFC uległa uszkodzeniu.

Fit poniedziałki na Patio Portu Łódź Fit poniedziałki na Patio Portu Łódź
Zapraszamy na pełne dobrej energii zajęcia fitness z instruktorami FIT FABRIC, które odbędą się na powietrzu, na Patio Portu Łódź.

20 najlepszych polskich zdjęć wybranych w konkursie Huawei Next-Image
Huawei wyłonił 20 zwycięzców polskiego etapu konkursu dla fanów fotografii mobilnej – Next-Image Awards 2020. Wśród wyróżnionych prac, zdjęcie „Sea of the blue light”, zgłoszone w kategorii Blisko daleko, zostało uznane za najlepsze.

Fabryka Formy w NoVa Park już otwarta Fabryka Formy w NoVa Park już otwarta
Z dniem 10 sierpnia Fabryka Formy została ponownie otwarta w NoVa Park. Klub fitness działa zgodnie z wytycznymi sanitarnymi opracowanymi dla siłowni przez Ministerstwo Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Huawei Together 2020: Weź udział w konkursie i wygraj urządzenia Huawei
Pokaż na swoim profilu na Instagramie lub w Instagram Stories, jak w kreatywny sposób łączysz kilka czynności na raz, np. gotowanie i śpiewanie i powalcz o atrakcyjne nagrody od Huawei, w tym flagowy smartfon Huawei P40 Pro.

Lewandowski, Kożuchowska i Tyszka w niecodziennej produkcji Huawei
Co łączy Roberta Lewandowskiego, Małgorzatę Kożuchowską, Karolinę Pisarek, Marcina Tyszkę i Krzysztofa Jankesa Jankowskiego?

więcej »

Najczęściej czytane artykuły:

Odżywki białkowe RAW Nutrition wpierające trening Odżywki białkowe RAW Nutrition wpierające trening
Każdy sportowiec, któremu zależy na dobrych rezultatach, powinien zwiększyć w diecie ilość spożywanego białka. Dlatego, tak ważna jest edukacja oraz wypracowanie nawyku odpowiedniego odżywiania okołotreningowego.

Atrakcyjna oferta serwisowa w kampanii Huawei Together 2020
W ramach kampanii Huawei Together 20202, użytkownicy produktów marki będą mogli do końca sierpnia skorzystać z atrakcyjnej oferty serwisowej.

Sportowe lato – jak, gdzie i kiedy najlepiej ćwiczyć Sportowe lato – jak, gdzie i kiedy najlepiej ćwiczyć
Sezon wakacyjny wreszcie w pełni! Dni są długie i ciepłe, a pogoda umożliwia spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Jak najlepiej spożytkować wolne chwile w wakacje? Odpowiedź jest jedna – aktywnie! Mamy kilka sposobów na to, żeby miło, a zarazem bezpiecznie spędzić dzień na sportowo latem…

więcej »