Młody Nash - strefa górskich aktywności dla młodzieży startuje już 25 listopada


Młody Nash - strefa górskich aktywności dla młodzieży startuje już 25 listopada
2023-11-22
Już 25 listopada młodzież oraz dzieci z całego regionu Karkonoszy będą mieli okazję uczestniczyć w cyklu wyjątkowych górskich aktywności oraz spotkań. Czekają na nich m.in. warsztaty wspinaczkowe, zajęcia survivalowe w terenie, warsztaty artystyczne czy prelekcje lokalnych sportowców.

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja wyjątkowego w regionie wydarzenia, jakim jest Nash Festival – Górskie Wydarzenie Kulturalne, odbywające się w Szklarskiej Porębie. W tym roku specjalne miejsce na festiwalu zostało przeznaczone dla lokalnej młodzieży.

Drugiego dnia wydarzenia, w sobotę, 25 listopada rozstawiona zostanie strefa Młody Nash, w której na młodszych mieszkańców regionu czekać będzie wiele ciekawych i wartościowych tematycznych atrakcji.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję m.in. wziąć udział w warsztatach przyrodniczo-edukacyjnych, prowadzonych przez przedstawicieli Karkonoskiego Parku Narodowego czy warsztatach plastyczno-artystycznych.

Dla wszystkich lubiących bardziej aktywne formy rozrywki gratką będą z pewnością warsztaty wspinaczkowe i zajęcia z elementami survivalu i bushcraftu. Podczas wyprawy w teren można będzie zaczerpnąć praktycznych umiejętności przetrwania w lesie np. nauczyć się samodzielnego rozniecania ogniska, podszkolić orientację w terenie czy poznać zasady bezpieczeństwa i pierwszej pomocy.

Nie zabraknie również gości specjalnych, którymi będą Wiktoria Głodek i Oskar Żakowicz. Lokalni sportowcy, odnoszący sukcesy w zawodach rowerowych wygłoszą prelekcje inspirujące do aktywności sportowej i spełniania swoich marzeń.

Strefa otwarta będzie od godziny 10.00 do 16.00 i przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 Lat. Patronem strefy Młody Nash jest galeria Nowy Rynek.

Działanie na rzecz dzieci i młodzieży to kierunek, który jest nam bardzo bliski. W naszej galerii staramy się wychodzić do młodych ludzi z propozycjami wartościowej rozrywki. Dlatego niezmiernie cieszymy się, że w tym roku możemy połączyć nasze siły z tą fantastyczną inicjatywą, jaką jest Nash Festival i wspólnie realizować cel promocji zdrowego, aktywnego stylu życia, sportu oraz wspierania pasji wśród naszej lokalnej młodzieży” – mówi Ewa Hiller, dyrektor galerii Nowy Rynek.

Nash to niekomercyjna, oddolna inicjatywa lokalnych miłośników gór, którzy chcą zarażać swoją pasją, przedstawiać niezwykłe osobowości związane z różnymi formami aktywności, a przede wszystkim promować w nietuzinkowy, niekomercyjny sposób walory gór. Pierwsza edycja festiwalu otrzymała
nagrodę Starosty Karkonoskiego jako „Wydarzenie w sposób szczególny promujące region”.

Tegoroczny Nash Festiwal odbędzie się w dniach 24, 25 i 26 listopada. Na każdy dzień organizatorzy zaplanowali szereg prelekcji lokalnych fascynatów różnych dziedzin związanych z górami, inspirujących do aktywnego stylu życia. Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję spotkać m.in. himalaistów, podróżników, skialpinistów, rowerzystów, wspinaczy, taterników, pisarzy i fotografów. Ponadto
w ramach festiwalu przewidziano wiele tematycznych warsztatów, wystawę fotograficzną, koncert oraz kino.

Kompletny plan Nash Festiwalu znaleźć można na mediach społecznościowych: fb/NASHFestival i Instagramie https://www.instagram.com/nashfestival/.   Na wybrane zajęcia w ramach strefy Młody Nash obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

Program Strefy Młody NASH

25/11/23 4PERON Szklarska Poręba

godz. 10: 00 – 12:00
Warsztaty przyrodniczo - edukacyjne
Karkonoski Park Narodowy

godz. 10: 00 – 12:00
Warsztaty plastyczno- artystyczne
Monika Krakowska

godz. 10:00 – 13:00
Zajęcia w terenie z elementami survivalu i bushcraftu
BushBart – Szklarska Poręba
Obowiązują zapisy: fb/bushbart

godz. 12:30 – 14:00
Warsztaty wspinaczkowe
Anna Mikoda-Antoniewicz / Szkoła górska Tomek Kliś

godz. 14:00 – 15:00
Spotkanie z Wiktorią Głodek i Oksarem Żakowiczem - Kolarstwo Górskie

 

Nadesłał:

WartoZobaczyć

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl