Mateusz Gradecki wśród 18 najlepszych golfistów turnieju Big Money Golf Classic w USA!


Mateusz Gradecki wśród 18 najlepszych golfistów turnieju Big Money Golf Classic w USA!
2021-01-08
Mateusz Gradecki, jeden z najlepszych polskich zawodowych golfistów, zajął łączone 18 miejsce podczas profesjonalnego turnieju Big Money Golf Classic, rozgrywanego na polach The Legacy Club w Alaqua Lakes w pobliżu Orlando na Florydzie.

Pula nagród turnieju, w którym startowało wielu czołowych golfistów z najważniejszych cyklów golfowych świata: PGA Tour, European Tour i Challenge Tour wyniosła 400 tysięcy dolarów.   

Polski zawodnik rozegrał znakomite zawody, szczególnie druga runda - zakończona wynikiem 65 uderzeń (-5) pokazała umiejętności Gradeckiego. Wyniki wszystkich rund to odpowiednio: 74, 65 i 70. „Były to zawody na bardzo wysokim poziomie. Rywalizowałem jednymi z najlepszych  graczy na arenie światowej i poradziłem sobie bardzo dobrze, jak na pierwszy start w tym sezonie. Moja pierwsza runda na trudniejszym z dwóch pól zostawiła pewien niedosyt, moja krótka gra nie osiągnęła wtedy optymalnego poziomu. W drugiej rudzie grałem świetnego golfa. Piłka się słuchała i trafiałem putty w decydujących momentach. Jestem zadowolony z progresu i ciągłej pracy, która przynosi efekty. Długa gra staje się moim mocnym punktem co jest bardzo obiecujące w kolejnych turniejach" powiedział Mateusz Gradecki.

 Nagroda dla Gradeckiego za zajęcie miejsca w top 20 turnieju wyniesie około 15 tysięcy złotych. Jednak to nie pieniądze, a zdobywanie bezcennego doświadczenia przyświeca Mateuszowi podczas rywalizacji w USA. „Podczas gry w zawodowych turniejach w Stanach Zjednoczonych bardzo się rozwijam. Tutejsze pola są przygotowane zupełnie inaczej niż w Europie. Pozwala to ćwiczyć wszechstronność i nabierać bezcenne doświadczenie. Podczas gry tutaj szlifuję nieco inne umiejętności niż podczas zawodów na starym kontynencie" dodał Gradecki.

Gradecki po zakończonym turnieju pozostaje w USA - do końca miesiąca polski golfista planuje jeszcze udział w dwóch turniejach kwalifikacjach do zawodów PGA Tour oraz paru mniejszych turniejach, które dadzą mu możliwość wejścia w sezon z większą liczbą rozegranych zawodów na koncie. 

@@@

Pochodzący z Obornik Śląskich Mateusz Gradecki to czołowy zawodowy golfista w Polsce. Pierwszy Polak, który zwyciężył w zawodowym zagranicznym turnieju, liczącym się do rankingu światowego. Obecnie jest zawodnikiem Challenge Tour, do którego awansował już w pierwszym sezonie zawodowej kariery, zdobywając w sezonie 2018 czołowe miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Pro Golf Tour. W swoim pierwszym zawodowym sezonie Gradecki trzykrotnie zajmował miejsce na podium a sześciokrotnie w top 10 Pro Golf Tour. W golfie zawodowym startuje z licencją PGA Polska

Mateusz Gradecki ma za sobą znakomitą karierę w golfie amatorskim. Jest pięciokrotnym Mistrzem Polski, a także Międzynarodowym Mistrzem Turcji w golfie. Łącznie zwyciężył 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. Trzykrotny mistrz konferencji południowej amerykańskiej ligi akademickiej NCAA z drużyną East Tennesee State University.  W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, Meksyku, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.

Rodzimym klubem Mateusza jest Gradi Golf Club w Brzeźnie (powiat Trzebnica).

Mateusz jest też jednym z pierwszych w Polsce zawodników, dla których golf to już rodzinna tradycja. Miłość do tego sportu zaszczepili w nim rodzice, którzy od wielu lat z sukcesami realizują się sportowo na poziomie amatorskim.  Sukcesy w kobiecej reprezentacji Polski  odnosi natomiast siostra Mateusza, Dominika, która obecnie studiuje w USA.

Nadesłał:

Kancelaria PR
http://www.kancelariapr.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl