„Magia Futbolu” 27 listopada – 23 grudnia


2023-11-23
„Magia Futbolu” 27 listopada – 23 grudnia Zobacz niezwykłą futbolową wystawę w Atrium Plejada!

Odkryj fascynującą historię światowego futbolu podczas niezwykłej wystawy prezentującej ponad 100 różnych eksponatów związanych z piłką nożną. Przez cztery tygodnie w Atrium Plejada będzie można podziwiać trofea i pamiątki piłkarskie zgromadzone na wystawie „Magia Futbolu”. Niezależnie od tego, czy jesteś wiernym fanem czy tylko kibicem, weź udział w wyjątkowym wydarzeniu, które przeniesie cię do magicznego świata futbolu. Ekspozycję w bytomskiej galerii można oglądać od 27 listopada do 23 grudnia.

 

Piłka nożna to najpopularniejszy sport, a rozgrywane mecze zawsze wprawiają w zachwyt miliony kibiców na całym świecie. Umiłowanie do sportu i olimpijskiego ducha ukazuje niezwykła wystawa rozpoczynająca się właśnie w Atrium Plejada. Magia Futbolu opowiada historię najpiękniejszej gry na świecie, prezentując mnóstwo eksponatów, które na przestrzeni lat gromadzone były z miłości do piłki nożnej. Wystawa obejmuje ponad 100 pamiątek piłkarskich m.in. z Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Najstarsze z nich pochodzą z lat 50-tych XX wieku. Wśród nich znajdują się przedmioty związane z historią polskiego futbolu i największymi sukcesami kadry z lat 70-tych i 80-tych.

 

Ekspozycja podzielona jest na cztery tematyczne strefy: Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, ważne wydarzenia w dziejach futbolu oraz dzieje polskiej piłki nożnej. Każda z nich wypełniona jest unikalnymi pamiątkami oraz ciekawostkami, nawiązującymi do ważnych momentów w historii tego sportu.

 

Wśród eksponatów znajdują się buty piłkarskie z różnych epok, gigantyczne rękawice bramkarskie Petera Schmeichela, a także koszulki znanych i legendarnych graczy, np. Zinédine Zidane. Nie brakuje także piłek z globalnych imprez np. Mistrzostw Świata Kobiet w USA czy pożądanych przez kolekcjonerów proporczyków m.in. z Euro w 1992 r., 1996 r. czy 2004 r.

 

Historia mundiali to nie tylko piękne bramki i znakomici piłkarze; legendarne stały się także maskotki. Na wystawie można podziwiać największą na świecie kolekcję maskotek z Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. W Atrium Plejada zwiedzający zobaczą z bliska postacie m.in. lwa Willi’ego z 1966 roku, lwa Goliatha z 1996 roku czy wilka Zabivaka z 2018 roku. Kolekcję uzupełniają 4 olbrzymie pluszaki, w tym m.in. Trixa i Flixa z EURO 2008 w Austrii i Szwajcarii czy Fuleco z Mistrzostw Świata w Brazylii w 2014 r.

 

Wystawę dopełnia część poświęcona podróży przez historię futbolu, ukazująca fenomen rozwoju tej dyscypliny. Wśród eksponatów znajduje się zbiór piłek z różnych epok, zarówno tych ręcznie zszywanych ze skóry, jak i wytwarzanych z użyciem najnowszych technologii. Goście przekonają się, jak zmieniały się one przez lata pod kątem wyglądu oraz właściwości.

 

polskiej strefie nie zabraknie przedmiotów związanych z najważniejszymi osiągnięciami narodowego futbolu, takimi jak pamiątkowe piłki z Mistrzostw Świata w latach 1974, 1978 i 1982 czy dres i koszulka reprezentacji Polski. W tej części wystawy będzie można prześledzić dzieje rodzimej piłki nożnej, w tym sukcesy polskiej kadry, które zapisały się na kartach historii futbolu.

 

„Magię Futbolu” można zwiedzać w Atrium Plejada w dniach 27 listopada – 23 grudnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 19.00 oraz soboty i niedziele handlowe w godzinach 10.00 – 20.00. Ekspozycja ulokowana będzie w pobliżu sklepu Pepco. Wstęp na wystawę jest biletowany. Bilet normalny kosztuje 15,00 zł, ulgowy – 10,00 zł oraz rodzinny 40,00zł. Bilety na wydarzenie można nabyć na miejscu.

 

Więcej szczegółów na stronie www.atrium-plejada.pl oraz na profilu Fb https://www.facebook.com/AtriumPlejada.

Nadesłał:

MonikaG.

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl