JAK WALCZYĆ Z PRZEBODŹCOWANIEM DZIECKA?


JAK WALCZYĆ Z PRZEBODŹCOWANIEM DZIECKA?
2017-09-15
Żyjemy w świecie szybkiego przepływu informacji, medialnego szumu oraz częstych zmian w naszym otoczeniu. Intensywność takiego życia źle wpływa na ludzi dorosłych powodując problemy ze zdrowiem oraz utrudniając relacje z innymi ludźmi. Skoro pełnoletni tak źle to znoszą to jak sobie z tym radzą najmłodsi?
Dzisiejszy świat nie pomaga dzieciom czuć się bezpiecznie i komfortowo. Każdy szkrab do prawidłowego rozwoju potrzebuje otoczenia, w którym może odpowiednio kształtować wszystkie swoje zmysły - wzrok, słuch, węch, smak i dotyk. Od pewnego czasu można zauważyć, że coraz młodsze dzieci narażone są na hałas włączonego przez cały dzień telewizora oraz ostre światło padające z ekranu telefonu. Rodzice pozwalają, żeby ich pociechy spędzały dzieciństwo i młodość przed ekranem telewizora lub komputera, lekceważą fakt, że do zrównoważonego rozwoju najmłodsi potrzebują także dużej dawki ruchu na świeżym powietrzu oraz wyciszenia. W efekcie dzieci za dużo czasu spędzają w świecie wirtualnym, a za mało w realnym. W dodatku tego typu sytuacja powoduje u najmłodszych trudne do skorygowania wady postawy oraz kłopoty ze wzrokiem.
Tego typu problemom najłatwiej jest zaradzić odpoczywając na łonie natury albo w innym spokojnym, pozbawionym agresywnych bodźców otoczeniu. Innym sposobem na walkę z przebodźcowaniem jest równoważenie wszystkich negatywnych wpływów z otoczenia aktywnościami wspomagającymi rozwój psychiczny, fizyczny oraz emocjonalny najmłodszych i jednocześnie rozwijającymi ich wrażliwość. Należy także pamiętać o tym, że każde dziecko jest inne, a co za tym idzie, ma inne upodobania oraz talenty. Jedne dzieci lepiej czują się na zajęciach sportowych, na których mogą się wyszaleć wykorzystując nadmiar energii, a inne odnajdą się czytając książki. A część dzieci będzie uwielbiała jedne i drugie zajęcia.
Rozumie to Małgorzata Kulanica, właścicielka Polany oraz prywatnie mama. - Chcę żeby Polana była miejscem gdzie wszyscy poczują się dobrze. Zawsze marzyłam o stworzeniu przestrzeni, w której można nie tylko zjeść coś pysznego, ale także twórczo spędzić czas. Poza tym zależy mi na dbaniu o rozwój dzieci, gdyż sama jestem mamą i widzę jak bardzo jest to ważne - zdradza Małgorzata Kulanica. Polana oferuje szeroki wachlarz rozmaitych aktywności m.in. dla małych artystów, tancerzy, muzyków czy sportowców. Nie brakuje także zajęć ogólnorozwojowych dla najmłodszych oraz takich dla mam czy kobiet w ciąży. Wszystkie aktywności są także podzielone na różne grupy wiekowe i dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika. Niektóre z nich, jak np. sensoplastyka albo polanowe maluszki są przeznaczone dla dzieci już od 6 miesiąca życia, aby jak najwcześniej wspomagać rozwój dzieci. Ponadto Polana oferuje także cykliczne warsztaty dla rodziców o tematyce wychowawczej oraz wspomagającej budowanie więzi rodzica z dzieckiem. - Zapraszam wszystkie dzieci na te zajęcia, które są w kręgu ich zainteresowań. Polana powstała z myślą o rozwoju i mam nadzieję, że nasi najmłodsi goście oraz ich mamy dużo na naszych zajęciach skorzystają - mówi Małgorzata Kulanica.

Nadesłał:

Naruszew

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl