Jak działa sauna na podczerwień?
Sauna na podczerwień sprawdzi się dla osób, które nie mogą korzystać z mokrej albo suchej sauny. Warunki panujące w takich saunach nie są zalecane przez lekarzy z wielu względach. Dlatego dobrą alternatywą są sauny na podczerwień. Jakie wady i zalety ma sauna na podczerwień? Jak działa sauna na podc
Jak działa sauna na podczerwień?
Sauny na podczerwień ogrzewają nasze ciało promieniami podczerwonymi, które bezpośrednio ogrzewają nasze ciało, a nie jak to bywa w przypadku saun tradycyjnych poprzez stworzenie różnych warunków atmosferycznych pomieszczenia. Około 80% promieni wnika do naszego organizmu i tym samym nagrzewa naszą tkane tłuszczową, narządy wewnętrzne i mięśnie, dzięki temu, że temperatura waha się od 25 do 60 stopni Celsjusza, seans może trwać dłużej, co za tym idzie, pobyt w takiej saunie daje lepsze efekty.
|
Jakie wady i zalety ma sauna na podczerwień?
Zalety:
- Ciepło wnika do naszego ciała na głębokość około 4,5 centymetra, dzięki czemu bardziej się pocimy i spalamy nawet 900 kcal w 30 minut.
- Oczyszcza nasz organizm z toksyn
- Spowoduje, że nasza skóra będzie wyglądać ładniej
- Zredukuje cellulit
- Powoduje utratę wagi
- Powoduje wydalanie tłuszczu
- Pomaga w leczeniu bólów mięśni, zwichnięciach, kontuzjach, chorób zaburzeń krążenia, chorób stawów
- Regularne pobyty w saunie na podczerwień: redukuje bóle stawów i pleców
- Zmniejsza objawy przemęczenia i stresu
- Działa antydepresyjnie
- Dzięki wysokiej temperaturze otwierają się pory, przez co usuwamy z naszego ciała zarówno toksyny, jak i metale ciężkie.
Wady:
- Nie jest wskazana u osób cierpiących na niedoczynność nadnerczy, stwardnienie rozsiane, ostry uraz stawu, układowy liszaj rumieniowaty, czyli u osób cierpiących na choroby, przy których nagrzewanie organizmy nie jest wskazane
- Nie można korzystać z sauny, kiedy mamy choroby oczu, czy otwarte rany
- Osoby starsze i osłabione także powinny unikać sauny na podczerwień
- Korzystać z sauny nie zaleca się także w przypadku implantów chirurgicznych, przy przyjmowaniu leków farmakologicznych bądź przy wszczepach silikonowych.
Nadesłał:
KarolinaM
|