Fundacja Grupy Aliplast po raz trzeci organizuje turniej piłkarski


Fundacja Grupy Aliplast po raz trzeci organizuje turniej piłkarski
2024-04-11
11 maja 2024 r. odbędzie III Charytatywny Turniej w Piłce Nożnej organizowany przez Fundację Grupy Aliplast. Celem tegorocznej edycji będzie zebranie funduszy na wsparcie dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi.

To będzie już nasz III Fundacyjny Turniej.  Jak co roku będzie fantastyczna atmosfera, dużo emocji i sportowe zmagania na boisku. Podczas zeszłorocznego spotkania na boisku spotkało się 8 drużyn reprezentujących firmy: Spiżarnia Polish Food, Ball Packaging Europe, Modern Expo, Grupa Technotop, Noyen oraz Chemnovatic. Nie zabrakło również reprezentacji gospodarzy Aliplast Sp.  z o.o. oraz Aliplast Extrusion. Celem II Turnieju było zebranie funduszy na stypendia sportowe oraz wsparcie sportowych aktywności dzieci i młodzieży z Domów Dziecka, z Lubelszczyzny.  W sierpniu 2023 r.  Fundacja Grupy Aliplast podpisała list intencyjny z SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku, mający na celu zainicjowanie dialogu, którego efektem będzie nawiązanie długoterminowej współpracy partnerskiej. I właśnie tutaj trafił sprzęt sportowy zakupiony dzięki funduszom zebranym podczas II Turnieju Piłkarskiego. Do 24 dzieci, które aktywnie uprawiają sport, trafiły m.in.: buty sportowe, torby treningowe, piłki, stroje sportowe, oraz sprzęt wspierający trening. Mamy nadzieję, że wyposażenie dzieci w profesjonalny sprzęt zapewni im odpowiedni komfort treningów i sukcesy w uprawianych dyscypilnach.  Dziękujemy wszystkim Uczestnikom poprzedniego spotkania i już dzisiaj zapraszamy na III Charytatywny Turniej w Piłce Nożnej - mówi Ewa Ciołek z Fundacji Grupy Aliplast.

Wydarzenie objęte jest patronatem medialnym TVP3 Oddział Lublin, Gazety Wyborczej, Dziennika Wschodniego, Radia Lublin, Magazyn Lubelski LAJF.

W 2024  roku mija drugi rok działalności Fundacji Grupy Aliplast. Zrealizowane projekty: współpraca z Centrum Administracyjnym „Pogodny Dom”, organizacja maratonów charytatywnych  "Aliplast Chęć na Pięć – biegniemy dla Ukrainy", „Dycha z Aliplastem”  (wspólnie z LFS), projekt „Żegluj z Aliplast”, projekt „Wakacje z Fundacją Grupy Aliplast”, współpraca w zakresie pomocy Uchodźcom z Ukrainy z Centrum Wolontariatu, współpraca z Wioskami SOS w Kraśniku. Jednym z największych projektów, w który zaangażowała się FGA to wsparcie odbudowy szpitala w Drohobyczu, na Ukrainie. Rok 2024 to nowe projekty: wsparcie finansowe oddziału Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej USzD w Lublinie, współpraca z UKS Żegluj, półkolonie koszykarskie, bieg charytatywny „Wiosenna Dycha z Aliplastem”.

Fundacja Grupy Aliplast została wyróżniona za działalność charytatywną przez kapitułę Angelusa Lubelskiego w kategorii Angelus Dobroczynności.

Informacje dotyczące III Charytatywnego Turnieju w Piłce Nożnej:
https://www.aliplast.pl/fundacja-grupy-aliplast/iii-charytatywny-turniej-w-pilce-noznej-fundacji-grupy-aliplast

Aliplast
press box

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl