Back To Sport – powrót do formy po wakacjach


Back To Sport – powrót do formy po wakacjach
2020-09-18
Wakacje minęły i wraz z powrotem chłodniejszych dni, czas wrócić do rzeczywistości… Dla wielu osób oznacza to m.in. powrót do regularnej aktywności. Co zrobić, żeby na nowo zmotywować się do sportu? Jak sprawić, by pierwsze jesienne treningi przypomniały, że sport to sama przyjemność?

Przede wszystkim trzeba mierzyć siły na zamiary idąc po raz pierwszy na siłownię po kilkutygodniowej lub kilkumiesięcznej przerwie, nie można oczekiwać, że te same ćwiczenia zostaną wykonane w takim samym tempie, w takiej samej częstotliwości i z taką samą łatwością. Organizm odzwyczajony od wysiłku, nie od razu podoła ambitnym wymaganiom. Stopniowo będzie się przyzwyczajał do stawianych przed nim wyzwań, a dzięki tzw. pamięci mięśniowej, w końcu przypomni sobie co to przysiad, pompka i brzuszki oraz jakie są jego możliwości. Dobra wiadomość jest taka, że pamięć mięśniowa zapewnia też stosunkowo szybki powrót do formy sprzed lata. Szczytowa kondycja nie wróci od razu, ale na pewno zbudowanie jej nie zajmie tyle, co początkowe dochodzenie do celu.

 

Aby skutecznie i bez kontuzji powracać do sportu po dłuższej przerwie, warto rozważyć na początek lżejsze treningi i wykonywać je do trzech razy w tygodniu. Dobrym pomysłem są zajęcia angażujące wszystkie partie ciała, tzw. Full Body Workout. Znajdują się one w ofercie klubów fitness, ale taki trening można równie dobrze wykonać samemu w domu. Przyda się do niego mata do ćwiczeń, np. Mata Dual Color TPE Yogamat Blue marki Pure 2 Improve, którą znaleźć można w ofercie GO Sport oraz obciążenie dostosowane do aktualnych możliwości hantle i gumy treningowe, takie jak Resistance Bands od Pure 2 Improve, również dostępne w GO Sport. Mając obok te akcesoria i korzystając z nich wtedy, kiedy to możliwe, należy przystąpić do treningu i wykonywać po jednym ćwiczeniu na każdą partię ciała, idąc kolejno, od największej do najmniejszej partii mięśniowej (nogi, grzbiet, klatka piersiowa, barki, triceps, biceps brzuch).

 

Jesień na siłowni to jednak nie tylko zaprawieni sportowcy, którzy wracają do nawyków po letniej przerwie. To też czas, w którym wiele osób decyduje się na rozpoczęcie przygody ze sportem, zamierzając zbudować formę na kolejne wakacje lub po prostu, pragnąc wprowadzić pozytywne zmiany w stylu życia. Początkujący adepci sportu nie powinni od razu wykupywać karnetów na siłowni i samodzielnie układać treningów. Nieumiejętne wykonywanie ćwiczeń i wymaganie zbyt wiele od siebie od początku, może skończyć się nie tylko kontuzją, ale też zrażeniem się do sportu i utratą motywacji. Dobrym pomysłem jest zapisanie się na zajęcia grupowe, podczas których prowadzący ma oko na wszystkich i koryguje ewentualne błędy. Wybór jest ogromny, od spokojnych zajęć, takich jak joga czy pilates, po bardziej wymagające, jak crossfit czy tabata. Decydując się na udział w tych bardziej intensywnych i skocznych zajęciach, podczas których w grę wchodzi obciążenie, należy zadbać o odpowiedni strój, a przede wszystkim obuwie. Musi ono zapewnić amortyzację, stabilizację i dawać komfort użytkowania. Przykładem takich butów jest model Reebok Flexagon Energy, dostępny w GO Sport.

Ostatnio dodane artykuły:

Huawei prezentuje nowe funkcje EMUI 11
Kolejna, 11. generacja interfejsu EMUI przynosi nowy, odświeżony wygląd, w tym możliwość personalizacji ekranu Always-on Display oraz rozbudowane funkcje pracy wielozadaniowej. EMUI to autorska nakładka na smartfony i tablety Huawei, działające w oparciu o Android.

Huawei Mate 40 Pro – niekwestionowany król mobilnej fotografii
Niespełna tydzień temu marka Huawei zaprezentowała swoją najnowszą serię Mate 40, a flagowy Mate 40 Pro już został okrzyknięty nowym królem mobilnej fotografii.

Tylko 3,8% plastiku w pudełku – opakowanie Huawei Mate 40 Pro odpowiedzią na potrzeby konsumentów
Co czwarty europejski konsument opowiada się za eliminacją plastikowych opakowań do 2025 roku.

Huawei x Gentle Monster Eyewear II – światowi giganci tworzą inteligentne okulary
Huawei x Gentle Monster Eyewear II to druga odsłona współpracy marki Huawei z południowokoreańskim producentem okularów Gentle Monster Eyewear.

FreeBuds Studio – idealne słuchawki do nauki i pracy zdalnej
Niezawodne słuchawki stają się ostatnio jednym z kluczowych narzędzi pracy. W obliczu powszechnego przechodzenia na tryb zdalny docenia się szczególnie te urządzenia, których funkcje sprawiają, że praca i nauka z domu staje się łatwiejsza.

Huawei Sound – doskonała jakość dźwięku w kompaktowej obudowie
Urządzenie klasy premium, doskonała jakość dźwięku, kompaktowy rozmiar i design wpisujący się w minimalistyczne trendy – właśnie te cztery cechy połączył Huawei prezentując podczas globalnej premiery, kolejny głośnik w swoim portfolio – Huawei Sound.

więcej »

Najczęściej czytane artykuły:

Czy maski działają? Czy maski działają?
To podstawowe pytanie zadaje sobie dziś wiele osób. Niestety wielu Polaków wątpi w ich skuteczność w walce z koronawirusem. Niesłusznie! Na rynku można znaleźć wysokiej jakości maski filtrujące, które działają antywirusowo – są na to dowody!

Kondycja, czyli potencjał do zagospodarowania Kondycja, czyli potencjał do zagospodarowania
Pandemia Covid-19 w Polsce wpłynęła na działalność wielu branż. Niektóre wyszły z kryzysu obronną ręką, inne poniosły straty. Są też takie - jak branża fitness - których słabnąca kondycja oznacza pogorszenie kondycji całego społeczeństwa.

Huawei prezentuje Petal Maps – kompleksową aplikację do podróży i nawigacji
Huawei Petal Maps to aplikacja, która oferuje dostęp do map, nawigacji samochodowej, informacji o ruchu drogowym, wyszukiwania obiektów i listy ulubionych miejsc.

więcej »